WSOP Galibi Scott Blumstein Açıklama Yaptı: Kazandıktan sonra hiçbir şey değişmedi!
  • 12/15/2017

WSOP Galibi Scott Blumstein Açıklama Yaptı: Kazandıktan sonra hiçbir şey değişmedi!

2017 yılında WSOP’ta şampiyonluk elde eden Scott Blumstein, 8 milyon dolarlık ödülün de sahibi olmuştu. WSOP’u kazanan en genç oyuncu unvanını da elde eden Blumstein, hayatında hiçbir şeyin değişmediğini ve her şeyin aynı şekilde devam ettiğini açıkladı.

2016 senesinde poker oyununda profesyonelliğe adım atan Scott Blumstein, WSOP 2017 finalinde oyunun başından sonuna kadar öndeydi. Finalde mutlu sona ulaşmayı da bilen Blumstein, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Blumstein’a bir şampiyon olarak hayatının nasıl olduğu soruldu.

Blumstein, “Aslında değişen hiçbir şey yok. Şu anda bir sonraki adımımım ne olacağını tespit etmeye çalışıyorum. Pokere dair bir hedefim de yok. Açıkçası turnuvalar ve benzeri şeyler bana çok çekici gelmiyor. Oyun her geçen gün daha çok zorlaşıyor ve ben bu oyunu alt ettiğimi düşünüyorum” dedi.

Miktarları yüksek olan turnuvalara girmeye pek de sıcak bakmadığını ifade eden Blumstein, ispatlayacak bir şeyinin olmadığını, bu sebeple pokerin kendisine çok cazip gelmediğini ifade etti. Final masasına dair de açıklamalarda bulunan Blumstein, küçük yaşlardan beri final masası etkinliklerini takip ettiğini ve en eğlenceli masalardan bir tanesinde şampiyon olabildiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Blumstein’in başka bir poker turnuvasında oynayıp oynamayacağı bilinmiyor. Ancak şu anda pokerle ilgili bir gelecek planlamadığını ifade ediyor. Bu tip bir karar aldıktan sonra yüksek miktarlı turnuvalara katılan birçok isim olması dolayısıyla Blumstein’ın da pokere geri dönme ihtimali yüksek olarak değerlendiriliyor.